Posjet zamjenice gradonačelnika Pule Elene Puh Belci
Autor: Ivana Tomišić, 11. 5. 2021.

Danas je našu školu  posjetila zamjenica gradonačelnika Pule, Elena Puh Belci,  u sklopu projekta Zavičajne nastave.

Na projektu Zavičajne nastave "U mojoj korti" počeli smo raditi u školskoj godini 2019./2020. Nažalost zbog epidemiološke situacije i prelaska na nastavu na daljinu, projekt nije dovršen.

U radovima oslikavanja gredica i sadnji biljaka sudjelovali su  učenici 5.a, 5.b,7.a i 8.a razreda sa učiteljima Erikom Trbojević,Nataliom Carraro i Markom Kljaić. Oslikali su gredice i nacrtali godišnja doba na ulaznom zidu škole.

Četvrtu gredicu koju su oslikali učenici 5.a razreda posađena je i maslina, poklon kume projekta, dogradonačelnice Grada Pule Elene Puh Belci.

Više slika se nalazi u Foto-galeriji.

Detaljnije pročitajte pod opširnije.

Rad na projektu nastavljen je u ovoj školskoj godini 2020./2021. kada smo intenzivno koristili svaki slobodan trenutak kako učenika tako i učitelja tehničke i likovne kulture.

Posađene su ove zavičajne biljke: menta, timijan, zlatni timijan, bosiljak, ružmarin, lavanda, kadulja, melisa, origano, slavulja, smilje, čuvar kuće, majčina dušica, mažuran i maslina.

Na našim grupama (tehnička i likovna grupa) sa učiteljicama Mirjanom Kontom, Erikom Trbojević i Nataliom Carraro su učenici dovršavali gredice koje su izradili naši domari. Naime, domari Ivan Jurić i Andrej Baša su napravili četiri gredice i zavarili njihova postolja. Gredice su oblagali s unutarnje strane stiroporom te ih oslikavali zavičajnim biljem učenici 7.a razreda: Ilijana Vuletić, Andrea Sarač, Anika Kontošić, Marta Božac, Emili Subašić, Belmina Miljković, Leonard Terlević, Bruno Oharek i Endi Krajnović te učenici cijelog 5.a razreda. Ti učenici 7.a razreda su oslikali tri gredice i nacrtali dva godišnja doba (zimu i proljeće) na ulaznom pročelju naše škole dok su učenici 8.a razreda: Nicole Cinkopan, Ines Radoslav, Leana Pletikos i Lana Haliti na istom pročelju nacrtale druga dva godišnja doba (ljeto i jesen). Četvrtu gredicu su oslikali učenici 5.a razreda: Magdalena Krasniqi, Petra Cukon, Nejla Havić, Klara Mijočević, Luka Marković, David Vretenar i Robin Recek. U nju je posađena maslina - poklon kume našega projekta, dogradonačelnice grada Pule Elene Puh Belci. U prvu oslikanu gredicu zavičajno bilje su posadili učenici 5.b razreda: Ilenia Cinkopan, Dora Zanki, Nikolina Šverko Križanac, Melisa Jahić i Matija Erceg sa svojim razrednikom Markom Kljaićem, učiteljem prirode i biologije. Zavičajno bilje u drugu oslikanu gredicu su posadili već spomenuti učenici 7.a razreda sa učiteljicom tehničke kulture Nataliom Carraro dok su u trecu i četvrtu gredicu zavičajno bilje i maslinu posadili svi učenici iz 5.a razreda sa svojom razrednicom: Luka Avdić Sejdinović, Mihael Botić, Karlo Brajković, Petra Buždon, Petra Cukon, Nikolina Divković, Inara Dizdar, Ena Grbić, Benjamin Gušani, Nejla Havić, Luka Kasalo, Magdalena Krasniqi, Marko Legradi, Vlade Maksimović, Luka Marković, Klara Mijočević, Mateo Petris Piškulić, Lara Rakitić, Robin Recek, Patrik Sanković, David Vretenar, Marin Vuletić i Luka Zanki koji su ofarbali i betonske vaze za cvijeće u unutarnjem dvorištu škole. Sa učiteljicom iz hrvatskog jezika Elvirom Osso Dermit su spomenuti učenici 5.a razreda napravili plakate i šešire na temu zavičajnog bilja te je njihova razrednica, ujedno i voditeljica projekta Zavičajne nastave, Natalia Carraro napravila izložbu tih radova u ulaznom hodniku škole. Sa plakata su korišteni stihovi učenika i napisani su pokraj pojedinih biljaka na prvoj gredici.