Ovaj mjesec: 2016
Božidar Prosenjak u našoj školi
Autor: Sanja Triska Škrinjar, 26. 11. 2015.

U petak, 20. studenoga, u organizaciji izdavačke kuće "Alfa" d.d. našu školu je posjetio  književnik Božidar Prosenjak. Baš na vrijeme, jer sedmaši upravo čitaju njegovu knjigu Divlji konj za lektiru.
Tekstovi Božidara Prosenjaka razasuti su po mnogim čitankama, takoreći od prvog razreda, tako da učenicima nije nepoznato njegovo stvaralaštvo.

Stotinjak znatiželjnih glava, učeničkih i učiteljskih, okupilo se u učionici. Pred nama se pojavio mirni dobrodušni čovjek. I započeo svoju priču.

Pričao je  o svom djetinjstvu i školovanju i o tome kako je htio napisati najbolju domaću zadaću na svijetu. Težak posao, a o tome koliko mu je to uspjelo najbolje svjedoče njegove knjige.

U drugom dijelu susreta književnik je odgovarao na znatiželjna pitanja naših učenika. Moram priznati da su pitanja bila dobro smišljena, raznolika i zanimljiva.

Sat je brzo prošao pa smo druženje nastavili u školskoj knjižnici. Prigodu je iskoristila osmašica Vanessa pa je gospodina Prosenjaka zamolila za kratak razgovor. Tako je obavljen i njen prvi novinarski posao.

Svima nam je bilo ugodno, korisno i zanimljivo. Šteta da ovakvih susreta nema više jer je to dobar način da se učenicima približi živa riječ te ih se tako potakne na čitanje ( a ponekoga možda i na pisanje).

Nekoliko fotografija snimljenih prilikom ovog susreta, pogledajte u foto-galeriji.

Božidar Prosenjak u našoj školi
Autor: Sanja Triska Škrinjar, 26. 11. 2015.