Mi smo novinarska skupina koja prati novosti u školi, pišemo, anketiramo i komentiramo, sudjelujemo i izvještavamo  o događajima iz škole.

Nastojat ćemo novinarskim objavama obogatiti školski život!

Melisa Jahić, Magdalena Krasniqi, Vlade Maksimović, Mia Matić, Ela Savatović, David Vretenar, Dora Zanki   (7. razred)

U gostima…

Susreti Balote i Peruška

Dana 6.10.2022. učenici šestih, sedmih i osmih razreda OŠ Tone Peruška uputili su se u Rakalj na prvi Susret Balote i Peruška u pratnji učiteljica Vedrane Štefančić, Mirjane Bakić-Cerovac te knjižničarke Sanje Triska Škrinjar. Uz domaćina, OŠ Vladimira Nazora iz Krnice, gosti su bili i učenici OŠ Juršići. Povod Susretu bilo je obilježavanje godišnjice rođenja Mije Mirkovića, najpoznatijeg Rakljanca.

Odmah po dolasku u 8.35 posjetili su rodnu kuću Mije Mirkovića (Mate Balota). Nakon marende učenici su podijeljeni u različite kreativne radionice. U rad likovne grupe uključili su se učenici 7.-ih razreda Klara Mijočević, Gaia Buh, Melisa Jahić, Dora Zanki, Vlade Maksimović.

U novinarskoj grupi sudjelovale su sedmašice Ela Savatović, Mia Matić, Melani Cerin i osmaši Marela Milohanić, Matej Zoričić i Luka Pekić.

Učenice Mara Raguž i Erna Mujadžić-Trako kreativno su se izrazile u literarnoj radionici.

Plesna skupina okupila je učenike koji su učili korake i zaplesali tradicionalni istarski ples Balun uz pratnju na mihu.

Kreativno prijepodne završilo je uz prezentaciju učeničkih ostvaraja iz spomenutih radionica uz želju da Susret  postane tradicija.

Melisa Jahić, 7.b