« Listopad 2020 »

Upute za ulazak u virtualne učionice

Osnovna škola Tone Peruška odlučila je virtualnu nastavu provoditi putem Microsoft Teams aplikacije dostupne na Office365.skole.hr.

Upute za korištenje aplikacije možete preuzeti na ovim linkovima:

U Office365 profesori i učenici spajaju se koristeći svoj AAI@EduHr račun (@skole.hr).

VAŽNO!

Tablete preuzimaju roditelji ili skrbnici učenika!

Tableti za sve učenike 5. i 7.razreda će se podijeliti prema rasporedu koji će biti objavljen.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja u sklopu projekta Podrška provedbi Cjelovite kurikularne reforme Škola za život – faza II (CKR II) sufinanciranog u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. Europskog socijalnog fonda nabavilo tablete za učenike prvih, petih i sedmih razreda u školskoj godini 2019./2020.

Za učenike petih i sedmih razreda planirano je individualno korištenje tableta te ih učenici mogu koristiti i u školi i kod kuće. Tableti koji su planirani za učenike nižih razreda u pravilu ostaju u školi.

Pogledajte prezentaciju-predstavljanje tableta

Napomene za rad s tabletima:

-inicijalna lozinka 1234

-ne vraćati na tvorničke postavke jer će se pojaviti u sustavu i morat ćete ga vratiti da se ponovo postavi.

Tableti će se najčešće spajati na bežičnu mrežu, ali svaki ima mogućnost korištenja SIM kartica koje vam dostavljaju teleoperateri. Uz dostavljene SIM kartice teleoperateri dostavljaju i detaljnije opise svojih ponuda, koje između ostalog uključuju:

• 2,5 GB podatkovnog prometa mjesečno tijekom 12 mjeseci bez naplate
  • Pristup bez naplate omogućen je internetskim stranicama s obrazovnim sadržajem izdavačkih kuća koje sudjeluju u obrazovnoj reformi

Za korištenje navedenih mogućnosti korisnik mora imati jedinstveni elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr, a koje dobiva u školi.

Upute za podešavanje SIM kartica

VAŽNO! INSTALIRANJE APLIKACIJA NA TABLET

Aplikacije na tabletima se instaliraju putem udaljenog upravljanja, a instalira ih administrator u školi. Učenicima je onemogućeno instaliranje aplikacija na tablete prema pravilima postavljenima od strane CARNeta.

Na sve tablete su poslane aplikacije potrebne za obrazovni proces i online  nastavu.

Ukoliko na tabletu nema aplikacija (Teams, Mozaweb, IZZI, e-sfera i sl.) potrebno je uključiti tablet, povazati ga na wi-fi mrežu (ili na mobilne podatke pomoću SIM kartice) i ostaviti tako uključeno i povezano par sati. Za instalaciju svih aplikacija na pojedini tablet je potrebno vremena.

Upute za uporabu s&t tableta Škola za život

Jamstveni list – tableti

Što trebam učiniti ako sumnjam na tehnički kvar uređaja?
- Prvi stupanj podrške: kontaktirajte osobu zaduženu na poslovima podrške uporabi informacijske i komunikacijske tehnologije u školi ili drugu osobu prema odluci ravnatelja škole
- Drugi stupanj podrške: CARNET Helpdesk +385 1 6661 500; helpdesk@skole.hr
- Treći stupanj podrške (samo u slučaju kada je na prvom ili drugom stupnju podrške ustanovljen kvar tablet uređaja): S&T Hrvatska +385 1 700 8000; helpdesk@snt.hr