Županijsko natjecanje "Sigurno u prometu"
Autor: Ivana Tomišić, 3. 5. 2023.

Županijsko natjecanje "Sigurno u prometu 2023." održano je 3. svibnja 2023. godine u OŠ Tone Peruška Pula.
Na natjecanju je sudjelovalo 28 učenika, 14 učenica i 14 učenika, iz 7 osnovnih škola , a naša učenica  Petra Jakopić osvojila je 2 mjesto, a  Petar Radolović 3. mjesto.
Čestitamo našoj učenici Petri koja će sa svojom mentoricom Nataliom Carraro na državno natjecanje, koje će se održati u Zadru od 23. do 26. svibnja 2023.

Natjecanje se provodi za učenike u dobi od 10 do 12 godina s ciljem da učenici dobiju temeljna znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima, te da što bolje svladaju vještinu vožnje biciklom. Sastoji se od teorijskog dijela natjecanja (provjere znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima) te praktičnog dijela natjecanja (upravljanje biciklom prema točno utvrđenom sadržaju).
Na natjecanju je sudjelovalo 28 učenika, 14 učenica i 14 učenika, iz 7 osnovnih škola: OŠ Vladimira Nazora Pazin, OŠ Ivan Goran Kovačič Čepić, OŠ Jurja Dobrile Rovinj, OŠ Vladimira Nazora Rovinj, Talijanska OŠ Bernardo Benussi Rovinj, OŠ Veli Vrh Pula i OŠ Tone Peruška Pula.
Iz svake od navedenih škola sudjelovala su 2 najbolja učenika i 2 najbolje učenice. Prva mjesta osvojili su Lidia Perković i Fabio Antolović iz OŠ Veli Vrh Pula (mentor Mirza Salihović). Druga mjesta osvojili su Petra Jakopić iz OŠ Tone Peruška Pula (mentorica Natalia Carraro) i Mihael Srdoč iz OŠ Vladimira Nazora Pazin (mentor Krešo Šenjug). Treća mjesta osvojili su Nola Fornažar iz OŠ Ivan Goran Kovačić (mentor Damir Depikolozvane) i Petar Radolović iz OŠ Tone Peruška Pula (mentorica Natalia Carraro).
Učenike su osim njihovim mentora za natjecanje pripremali i djelatnici HAK-a. Gospođa Aleksandra Novaković pripremala je učenike za teorijski dio natjecanja, a gospodin Aldo Sandri za praktični dio natjecanja. On će učenike pripremati i za državno natjecanje.
Na državno natjecanje, koje će se održati u Zadru od 23. do 26. svibnja 2023., idu 2 najbolja učenika i 2 najbolje učenice koji su osvojili 1. i 2. mjesto na županijskom natjecanju.
Organizatori natjecanja su Hrvatski autoklub zajedno s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa te Agencijom za odgoj i obrazovanje.